MERANIE POČTU OSÔB A TEPLOTY

(vhodné aj pre COVID-19)​
Kamerové systémy dokážu pomôcť aj v zložitých situáciách, ponúkajú riešenia pre zvýšenie ochrany zdravia na pracoviskách, staniciach či uzatvorených priestoroch. Využívajú sa predovšetkým v časoch epidémie, zvýšenej chorobnosti, ale aj pri prevencii zdravia zamestnancov a zákazníkov.

Kontaktujte nás

+421 915 121 699                hatas@ams.sk

Dôklade pospájané prvky kamerového systému dokážu situáciu zanalyzovať, okamžite vyhodnotiť a signalizovať operačnému stredisku prekročené hodnoty teploty zaznamenaných osôb.

Pozrite si ako systém dokáže v rámci plynulého pohybu osôb získavať potrebné informácie o teplote a ako funguje v praxi.

Play Video

KEDY VYUŽIŤ MERANIE POČTU
OSÔB A TEPLOTY?

V čase zvýšenej nákazy COVID-19

Aktuálna situácia na Slovensku si vyžaduje hromadné meranie počtu osôb v uzavretých miestnostiach či priestoroch (kancelárie, hotely, reštaurácie, predajne, obchodné centrá), rovnako aj kontrolovanie telesnej teploty osôb.

Počas eliminácie kontaktu s druhými

Aktuálna situácia na Slovensku si vyžaduje hromadné meranie počtu osôb v uzavretých miestnostiach či priestoroch (kancelárie, hotely, reštaurácie, predajne, obchodné centrá), rovnako aj kontrolovanie telesnej teploty osôb.

Celoročne z hľadiska prevencie

Hromadné meranie počtu osôb a telesnej teploty je možné realizovať aj mimo rozsiahlych epidémií a to v rámci prevencie. Takýmto spôsobom je možné predísť zvýšenej práceneschopnosti zamestnancov a zvýšiť ich ochranu a bezpečnosť v práci.

ČO DOKÁŽE RIEŠENIE
OD NÁS?

Aký prínos má meranie počtu osôb
a teploty pre Vašu firmu?

Prevencia v reálnom čase

Najlepší spôsob ako prechádzať odstávkam výroby či práce.

Prehľad vývoja situácie

Sledujete aktuálny nárast/pokles chorobnosti zamestnancov.

Ochrana zdravia zamestnancov

Vyhnete sa nežiadanej práceneschopnosti.

Efektívne využitie ľudských zdrojov

Zdraví zamestnanci vytvárajú hodnotu pre vašu firmu,

Zautomatizovanie funkcií

Napríklad otvorenie dverí po rozpoznaní tváre.

Šetrenie
času

Keďže nie je potrebné robiť merania ručne, zrýchľuje sa čas vstupu do predajne či haly.

Podrobné
štatistiky

Získané dáta dokážete okamžite efektívne vyhodnotiť a využiť.

Optimalizácia nákladov

Nemusíte platiť ľudí, ktorí by tieto merania robili ručne.

video

Pozrite si reportáž ako fungujú kamerové systémy určené pre meranie teploty a počtu osôb v praxi.

Play Video

AKÉ RIEŠENIA VIEME ZABEzPEČIŤ?

Jednoduchá sada na meranie teploty a počtu osôb

Set na meranie značky Hikvision je vhodný pre menší počet osôb. Je postavený na použití ručnej termo kamery s displejom a možnosťou montáže na statív. Získaný záznam sa ukladá na SD kartu, je vhodným pre nepretržitú prevádzku 8 hodín / 7 dní v týždni. Záznam sa po ôsmich hodinách premazáva. Možná denná manuálna záloha.

Jednoduché riešenie na meranie teploty cez
tablet

Prístupová jednotka Entry Proface X-TD IP je určená do kancelárskych priestorov alebo recepcií s nízkym pohybom ľudí, cca 20 osôb za hodinu. Jej súčasťou je biometrický snímač tváre, snímač dlane, detekcia telesnej teploty a rúška. Využíva zvukovú aj LED signalizáciu, dokáže komunikovať s PC cez TCP/IP.

Pokročilé riešenie na meranie teploty a počtu osôb

Pri väčšom počte osôb (od 150 ľudí) je vhodným riešením Set termo kamery značky Hikvision/DAHUA v prevedení Ručnej termo kamery s displejom a mikrofónom pre diaľkovú inštruktáž osôb cez aplikáciu v mobile alebo tablete. Tento variant má v sebe 16GB HDD, ktoré dokáže zaznamenávať 8h/7dní. V tejto cenovej kategórií ponúkame aj štandardizované riešenie kompaktnej termo kamery inštalovanej na statíve s plnohodnotným NVR, ktoré dokáže zaznamenávať 24 hodín / 7 dní v týždni.

Komplexné meranie teploty a počtu
osôb

V prípade, že ide o vysokú náročnosť, rýchlosť a veľký počet osôb, najlepším riešením je kompletné autonómne riešenie DAHUA termo kamery so špeciálnym NVR ktoré dokáže zaznamenávať 24/7 a vyhodnocovať počet ľudí alebo či osoba má alebo nemá rúško a spúšťať tak ďalej prípadne doplňujúce systémy (SKV, EZS a podobné). Set obsahuje kameru, NVR, v prípade potreby statív na kameru, montážny disk a doplnkové kalibračné zariadenie BlackBox, ktoré zabezpečuje presnosť meraní teploty s maximálnou odchýlkou 0,3 stupňa Celzia. Dokáže fungovať samostatne.

Mám záujem o merania počtu osôb a teploty

Ak vás zaujalo niektoré z vyššie uvedených riešení alebo hľadáte individuálne riešenie šité na mieru, prípadne potrebujete len bezplatnú konzultáciu, napíšte nám. Ozveme sa vám do 48 hodín.

Miroslav Pěčka

konateľ AMS Com, spol. s r.o.

„Vďaka kvalifikovanému tímu pracovníkov dokážeme zanalyzovať a odkonzultovať aj tie najnáročnejšie potreby zákazníkov. Teším sa na spoluprácu,“

Andrej Hataš

Obchodný manažér