Ako máte zabezpečený objekt pred požiarom?

S príchodom letných horúcich dní okrem prázdnin pre školákov, bohužiaľ, prichádza aj zvýšené riziko lesných požiarov, resp. požiarov vôbec. Odľahlé lesy, lúky a pasienky sa častokrát stávajú obeťou požiarov v dôsledku extrémne vysokých teplôt, ktoré pretrvávajú niekoľko dní, ale aj v dôsledku ľudskej nedôslednosti pri zakladaní ohnísk na verejne dostupných miestach v prírode, či už s cieľom rekreácie alebo spaľovania tráv a porastov.https://www.youtube.com/watch?v=V_2B1tAMsyY

Veľmi účinným nástrojom a pomocníkom pre monitoring takýchto priestorov pre profesionálne hasičské zbory, resp. správu lesov či dobrovoľníkov, sa stali v poslednom období termokamery.

Zariadenia, ktoré z tejto kategórie vieme v AMS Com našim zákazníkom ponúknuť, sú vybavené najnovšími algoritmami pre spoľahlivú detekciu ohňa a plameňa až do vzdialenosti niekoľko stoviek metrov.

V aktuálnej ponuke nájdete zariadenia v niekoľkých cenových kategóriách, pričom naši technici dokážu zvoliť ten najlepší variant pre konkrétny typ monitorovaného priestoru s ohľadom na čo najvyššiu spoľahlivosť detekcie a zároveň rozumnú obstarávaciu cenu.

V prípade základnej detekcie požiarov má každá termokamera značky Dahua zabudovaný inteligentný algoritmus, na základe ktorého dokáže zaznamenať nárast teploty blížiacej sa k teplote horenia v scéne snímanej termočipom, v dôsledku toho odoslať informáciu užívateľovi a kontaktovať povedzme priamo zložky záchranného integrovaného systému. V prípade pokročilej detekcie teplôt majú vybrané modely kamier možnosť teplotnej detekcie v tzv. priestorových polygónoch, kedy sú schopné zaznamenať zmenu teplôt medzi dvoma monitorovanými priestormi a citlivo tak vyhodnotiť teplotnú zmenu nad konkrétnu teplotnú úroveň (napríklad nad 70 stupňov Celzia) a odoslať poplach len v tomto prípade.

Máte záujem o konzultáciu, alebo realizáciu protipožiarnych systémov? Kontaktujte nás:

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk