ZABEZPEČOVACIE SYSTÉMY

Moderné elektronické zabezpečovacie systémy (EZS) dokážu komunikovať na jednoduchej užívateľskej úrovni s ďalšími inteligentnými perifériami v rámci Vášho objektu. Pôvodnú základnú funkciu detekcie neoprávneného vstupu osôb do objektov dnešné EZS rozšírili a stali sa multifunkčným nástrojom pre pohodlný dohlaď nad celkovou bezpečnosťou areálov a objektov.

Hľadáte vhodné riešenie? Sme tu pre Vás!

KEDY VYYUŽIŤ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM?

Ochrana Vášho majetku

Pri detekcií neoprávneného vstupu do Vášho objektu pomôže EZS odoslať poplachovú správu na Váš smartfón, pripadne na SBS a pult centralizovanej ochrany. Pomôže Vám jednoduchou a efektívnou cestou ochrániť Váš majetok so zanedbateľným prevádzkovým nákladom aj počas dlhých rokov jeho činnosti.

Firemná aj domáca automatizácia

Dnešné EZS dokážu komunikovať na jednoduchej užívateľskej úrovni s ďalšími inteligentnými perifériami v rámci Vašej nehnuteľnosti/domácnosti. Prostredníctvom výstupov na EZS dokážete spínať kotle, svetlá, žalúzie prip. ďalšie periférie, ktoré potrebujete ovládať. Rovnako výrobcovia umožňujú do systému EZS pripojiť napr. záplavové čidlá, inteligentné teplomery a pod., vďaka ktorým je Váš systém multifunkčným nástrojom pre pohodlnú správu budovy aj domácnosti.

Možná

integrácia

V prípade moderných EZS je nespornou výhodou možnosť integrácie s ďalšími slaboprúdovými systémami. Integrácia s kamerovým systémom je veľkým prínosom pri ochrane objektu, pričom užívateľské prostredie je stále extrémne jednoduché.

ČO DOKÁŽE
ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉM?

AKÝ PRÍNOS MÁ Zabezpečovací PRE VAŠU FIRMU?

Šetrenie finančných nákladov

V prípade použitia EZS pre inteligentné osvetlenie a reguláciu energii

Domáca automatizácia

Nastavenie logiky a automatického prepojenie medzi viacerými perifériami

Upozornenie na krízové situácie

Krízové plány máte odteraz včas pod kontrolou

Ochrana osôb a majetku

Spoľahlivá a detailná ochrana Vašich priest

AKÉ RIEŠENIA VIEME ZABEzPEČIŤ?

Jednoduchý elektronický zabezpečovací systém (EZS)

Slúži pre zabezpečenie menších a stredne veľkých firiem alebo súkromných objektov. Systém má jednu ústredňu s maximálnym počtom ôsmych podsystémov (oblastí). Používa snímače pohybu PIR (môžu mať imunitu pre malé zvieratá), jednu až dve tlačidlové klávesnice s LCD displejom a magnety na snímanie otvorenia okien či dverí, prípadne doplnkové hlásiče rozbitia skla, dymu, zaplavenia, odobratia predmetu apod.. Signalizácia poplachu je vizuálno-akustická pomocou vonkajšej alebo vnútornej sirény. Odporúča sa inštalácia GSM modulu, ktorý v prípade poplachu pošle užívateľovi SMS, prípadne pripojenie do Internetu pre dohľad v mobilnom zariadení. Systém je pripravený na pripojenie na PCO (pult centralizovanej ochrany). EZS je možné navrhnúť ako klasický káblový alebo aj bezdrôtový systém vo frekvencií 868 Mhz.

Pokročilý elektronický zabezpečovací systém

Pokročilý elektronický zabezpečovací systém sa využíva najmä v objektoch s väčšou rozlohou a členitosťou, alebo pri objektoch s vyššou požiadavkou na bezpečnosť a komplexnosť zabezpečenia. Spravidla sa jedná viac podsystémové zabezpečovacie systémy. Rozširovacie moduly alebo opakovače umožňujú pripojiť väčší počet komponentov a logicky rozdeliť systém tak, aby boli optimalizované kabelážne systémy a minimalizované náklady pri rozsiahlejších inštaláciách. V pokročilejších systémoch EZS sa okrem bežných vnútorných a vonkajších senzorov PIR, zvyknú navrhovať rôzne účelové senzory so záclonovými prípadne inými jedinečnými vlastnosťami. Okrem okenných, dverových magnetov aj masívne bránové magnety, ďalej snímače zaplavenia, dymu, CO2 a iné. Systémy umožňujú pripojenia plotovej ochrany pomocou IR bariér alebo detekčného kábla alebo ich kombinácie. Môžu obsahovať viac komunikátorov. Okrem najbežnejšie používaného modulu GSM môžu byť pridané hlasové moduly pre telefonickú komunikáciu s EZS a IP moduly pre vzdialenú správu systému.

Komplexný elektronický zabezpečovací systém

Komplexný elektronický zabezpečovací systém sa využíva pri objektoch a areáloch s kombinovanou prevádzkou a využitím. Skladá sa z viacerých podsystémov a spravidla integruje viac bezpečnostných systémov do jedného veľkého celku. Najčastejšie sa jedná o integráciu so systémami pre kontrolu vstupu, dohľadu kamerovým systémom, prípadne ďalšími signalizačnými systémami ochrany majetku a bezpečnosti osôb.

MÁM ZÁUJEM O Zabezpečovací systém

Ak vás zaujalo niektoré z vyššie uvedených riešení alebo hľadáte individuálne riešenie šité na mieru, prípadne potrebujete len bezplatnú konzultáciu, napíšte nám. Ozveme sa vám do 48 hodín.


    Miroslav Pěčka

    konateľ AMS Com, spol. s r.o.

    „Vďaka kvalifikovanému tímu pracovníkov dokážeme zanalyzovať a odkonzultovať aj tie najnáročnejšie potreby zákazníkov. Teším sa na spoluprácu,“

    Andrej Hataš

    Obchodný manažér