Ako využiť systémy solárneho napájania pre bezpečnostne systémy?

Pri riešení návrhov zabezpečenia celého spektra projektov je potrebné myslieť na zálohu elektrického napájania pre bezpečnostné systémy, resp. na jeho úplnú náhradu – ak je inštalácia mimo štandardne inžinierske siete.

Hovoríme o tzv. offgrid riešení, kedy je nevyhnutne strážiť napr. pozemok alebo objekt uprostred lesa mimo dosahu civilizácie, s prenosom alarmovej informácie na vzdialeného užívateľa systému. Zariadenia z tejto kategórie, ktoré sa z dlhodobého hľadiska osvedčili v praxi najviac, fungujú na princípe fotovoltaiky a na princípe aplikácie solárnych panelov. Pri návrhu vhodnej technológie sa kalkuluje s celkovým maximálnym elektrickým odberom zariadení, ktoré potrebujeme napájať a dobou, počas ktorej má byť systém plne funkčný v prípade absencie slnečného žiarenia.

V zásade sa vyrobená elektrická energia z panelov, distribuuje prostredníctvom centrálneho regulátora do gélových batérii (uložených pod zemským povrchom alebo v uzatvorenej rozvodnici), kde sa kalkuluje podľa kapacity a počtu batérii s použitím systému počas 24-72 hodín (aj pri úplnom výpadku dobíjania a plnom výkone zariadení).

V praxi to môže znamenať napríklad úplné odpojenie solárnych panelov, alebo častejšie nepriaznivé poveternostné podmienky (absencia slnka, dážď, sneh). Systémy v zásade ponúkajú trvalý výstup 12 až 48V a stavajú sa tak vhodným nástrojom pre napájania celého spektra kamerových systémov, switchov, LTE routerov prípadne ďaleko metrážnych WIFI antén.

V prípade voľby profesionálneho 48V offgrid riešenia od spoločnosti Dahua, je užívateľ schopný zloziť set s prispôsobeným FW pre nahrávacie zariadenie, v ktorého rozhraní je schopný monitorovať výkon panelov solárneho systému, percentuálnu hodnotu nabitia batérii alebo celkový stav vzdialenej lokality. V prípade použitia menšieho komerčne dostupnejšieho 12V riešenia, je užívateľ schopný nahrávať napríklad len analytické alarmové udalosti z kamery na SD kartu a prostredníctvom exteriérového LTE routera odosielať informáciu na mobilný telefón svojmu príjemcovi.

Pre viac informácií o offgrid riešeniach nás kontaktujte. Rad vám poskytneme bezplatnú konzultáciu a odpovieme na všetky vaše otázky.

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk