APD – Avigilon presence detector

Avigilon, líder na trhu s kamerovými systémami, ponúka svojim zákazníkom aj malé a nenápadné zariadenie pod označením APD (Avigilon presence detector). Ako už samotný názov napovedá, ide o zariadenie, ktoré dokáže detegovať prítomnosť osoby v chránenom priestore.

Z technického hľadiska ide o nízkoimpulzný radar s emisiami pôsobiacimi na ľudský organizmus v miere porovnateľnej s mobilným telefónom, ktorý je veľmi podobný tradičným PIR detektorom, avšak s niekoľkými výhodami. V prvom kroku môže byť zariadenie použité aj pre podpovrchovú inštaláciu. Hovoríme teda najčastejšie o skrytej detekcii (napr. pod omietkou, príp. za tenkým sadrokartónom), pričom narušiteľ priestoru detektor fyzicky vôbec nevidí. V druhom kroku je zariadenie napájané prostredníctvom PoE, komunikuje na báze TCP/IP a na základe toho môže byť integrované priamo do existujúceho kamerového softvéru zn. Avigilon. A to navyše bez potreby zakúpenia akejkoľvek  extra licencie pre online zariadenie!

https://www.youtube.com/watch?v=R9zV1x2U-XY

V poslednom kroku dokáže APD veľmi citlivo rozpoznať nielen kedy sa pohyb v jeho detekčnej zóne začal, ale na rozdiel od klasických detektorov pohybu aj to, kedy sa pohyb skončil.

Zariadenie sa teda stáva skvelým nástrojom a formou kontroly pre zabezpečenie ľudskej prítomnosti v priestoroch, ktoré si vyžadujú službu 24/7 – napríklad recepcie hotelov, príp. iné zóny so stálou službou.

APD sa rovnako stáva skvelou alternatívou pre komplikované typy detekcie, kde klasický PIR detektor nie je dostačujúci, napríklad z hľadiska dynamiky pohybu. Najčastejšie v prípade bankomatov 24/7, ktoré sú umiestnené v interiéroch budov a vstup do nich je podmienený bankomatovou kartou, sa predovšetkým v zimných mesiacoch stáva, že sa do priestorov dostane napr. potulujúca sa osoba a využije daný priestor na prenocovanie. Tradičný PIR detektor ju po uplynutí času určeného pre výber hotovosti nezachytí, aj keď je v režime stráženia – obzvlášť, ak sa spiaca osoba nachádza vo väčšej vzdialenosti a leží, prípadne ak je dynamika jej pohybov počas spánku nízka – čo naopak radarový detektor prítomnosti dokáže celkom určite na základe svojej vysokej citlivosti vyriešiť. 

Ak Vás dané zariadenie oslovilo, prípadne vidíte potenciál na rozšírenie Vášho existujúceho systému Avigilon, neváhajte sa na nás obrátiť.

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk