Detekčné rámy a ručné detektory kovov

Absolútne neoddeliteľnou súčasťou vstupov do prísne strážených priestorov a oblastí sú bezpochyby detekčné rámy a ručné detektory kovových predmetov. V portfóliu našej spoločnosti nájdete zariadenia z tejto kategórie od výrobcov Entry a Dahua – od spoločností, ktoré v bezpečnostnom segmente pôsobia niekoľko rokov a sú svetovou špičkou vo svojom odbore. To je zárukou, že tieto zariadenia nielen výborne fungujú, ale predovšetkým nie sú zdravotným rizikom pre kontrolované subjekty a ich obsluhu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zzVynyhk6Mk&ab_channel=TSSGroup

Detekčné rámy, ktoré ponúkame, pracujú na princípe žiarenia neškodného pre ľudský organizmus pri frekvencii 4-8kHz. To je zárukou toho, že nemajú vplyv na zdravý ľudský organizmus, ale ani na ľudí s kardiostimulátorom, prípadne na tehotné ženy a iné rizikové skupiny. Vo finále objektom, kde sú nasadené, poskytujú zdravotne nezávadnú a akúsi obojstranne priechodnú bránu, ktorá obsahuje spravidla 33 navzájom sa prekrývajúcich detekčných zón s možnosťou konfigurácie príslušnej citlivosti.

V prípade kontroly prechádzajúceho subjektu a následnej detekcie kovového predmetu dokážu detekčné rámy akusticky – zvukovou signalizáciou – upozorniť obsluhu na tento fakt. Najväčšou výhodou je v tomto prípade skutočnosť, že samotný rám následne svetelne zvýrazní detekčnú zónu, v ktorej sa kovový predmet nachádza (ľavá alebo pravá strana kontrolovaného subjektu, horná alebo dolná časť kontrolovanej zóny). To vo finále umožňuje obsluhe extrémne rýchlo verifikovať prítomnosť kovového predmetu. Následne je napríklad prostredníctvom ručného detektoru kovov možné na kontrolovanom subjekte úplne presne dohľadať aj malý kovový predmet, napríklad vo veľkosti jednoeurovej mince (ak je umiestnený niekde pod oblečením alebo vo vrecku a je nemožné ho voľným okom spozorovať).

V prípadne detekčných rámov Dahua sme schopní doplniť celú technológiu o voliteľný modul – termovíznu kameru s meraním ľudskej teploty a následne túto informáciu zobrazovať na displeji detekčného rámu, prípadne akusticky – vopred pripravenou hláškou – o tom informovať obsluhu. Následne teda zákazník získava istotu, že sa do chráneného priestoru nedostane žiadny nebezpečný kovový predmet, ale taktiež, že ani samotná prítomnosť človeka nebude potenciálnym zdravotným rizikom pre ostatných účastníkov.

Oslovila Vás spomínaná technológia, neváhajte sa obrátiť na našu spoločnosť

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk