Nočné videnie

Kamerové systémy, ktoré vidia vo farbe aj v noci

Ako to vidí vaša kamera? Používate technológiu fullcolor? Prinášame vám základné informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere kamerového systému pre zabezpečenie vášho objektu či areálu.

Technológia fullcolor sa v krátkom čase stala bestsellerom v rámci predaja kamier v strednej cenovej kategórii, pre použitie v profesionálnom aj domácom sektore. Zariadenia disponujúce touto technológiou ponúkajú plnofarebný obraz 24/7 s úplnou absenciou IR prísvitu, čo ma za následok extrémne nízku elektrickú spotrebu týchto zariadení (menej ako 4.4W). Kamery z tejto kategórie sú určené predovšetkým do mestských podmienok, kedy vo finálnom výsledku ponúkajú plnohodnotný farebný obraz aj vo veľmi znížených a vyslovene zlých svetelných podmienkach, kde klasické kamery vidia len v čiernobielom režime. Najčastejší scenár je aplikácia v prostredí, kde nie je priame osvetlenie scény, a kde kamera napriek tomu vidí vo farbe – len vďaka vzdialenému zdroju svetla akým môže byt napríklad pouličná lampa, v rámci časti obrazu.

Tato technológia, je z konštrukčného hľadiska postavená na vysoko citlivých čipoch a objektívoch s veľmi vysokou mierou svetelnosti, čo prináša výbornú výpovednú hodnotu pre udalosti v obraze, s nízkou mierou šumu počas celého roka. Okrem toho, posledná generácia kamier fullcolor od výrobcu dahua, je vybavená analýzou pre ochranu perimetrov, kedy dokáže napríklad pri prekročení virtuálnej čiary alebo vstupe do zóny, naviazať aktiváciu alarmu len na osobu, alebo len motorové vozidlo.

V dôsledku tejto implementácie, sa technológia fullcolor teší vysokej obľube zákazníkov a stala sa ešte dostupnejšia pre väčšie spektrum scenárov, kde je možné ju aplikovať a použiť.

Pre viac informácií o fullcolor kamerových systémoch nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poskytneme bezplatné konzultácie na rôzne riešenia, o ktoré máte záujem.