Kamerový systém a tipy na jeho optimalizáciu

Pokiaľ máte vo svojej firme implementovaný bezpečnostný kamerový systém, je dôležité udržiavať ho v perfektnom stave. Jeho stopercentná funkčnosť je kľúčová napríklad pri prevencii krádežiam, vandalizmu alebo k ich úspešnému odhaleniu. Vnútorný a vonkajší kamerový systém  s nahrávaním vám v tom pomôže, no iba vtedy, pokiaľ bude jeho výkon správne optimalizovaný. V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov na optimalizáciu vášho firemného bezpečnostného kamerového systému. 

1.Vyhodnoťte aktuálnu infraštruktúru

 Robte pravidelné kontroly a vyhodnocujte stav aktuálnej infraštruktúry. Pravidelná kontrola by sa nemala obmedzovať len na EPS – Elektronická požiarna signalizácia a HSP – Hlasová signalizácia požiaru, ale mala v nej byť obsiahnutá napríklad aj CCTV – kamerový systém, SKV – Systém kontroly vstupu alebo EZS – Elektronický zabezpečovací systém. Pokiaľ je súčasťou infraštruktúry a aj iný slaboprúdový systém, myslite aj na ich údržbu. V prípade, že narazíte na problémy, zvážte aktualizáciu. 

2.Správne umiestnenie kamier a osvetlenie

 Správne umiestnenie kamier vo vašom firemnom kamerovom systéme je kľúčové k tomu, aby bol dôkladne obsiahnutý celý objekt firmy. Vy poznáte najrizikovejšie oblasti, vy viete, kde sú miesta s najväčšou pravdepodobnosťou výskytu incidentov a my vám správne navrhneme, ako na ne zamerať kamery. Pre niektoré typy kamier je problémom nedostatočné osvetlenie priestorov, ktoré sú monitorované, iné typy kamier zase môžu mať problém s protisvetlom. Aj toto sú parametre, ktoré sa musia brať na zreteľ pri návrhu kamerového systému. 

3. Zabezpečenie siete

 Prístup ku kamerám, a vlastne k celému systému, musí byť perfektne zabezpečený. Používajte silné heslá, šifrujte komunikáciu a popremýšľajte nad zavedením viacúrovňovej autentifikácie pre prístup k systému. 

4. Najnovšie technológie 

Pokiaľ je akákoľvek súčasť vášho firemného bezpečnostného kamerového systému zastaraná, poobzerajte sa po novších technológiách. Kamerové systémy sa neustále vyvíjajú a ponúkajú lepšie a lepšie funkcie. Môže to byť napríklad infračervené videnie, identifikácia objektov alebo detekcia tváre. 

5. Výber správneho dodávateľa

 Pre inštaláciu kamerového systému do vašej firmy si vždy vyberte správneho, kvalitného a overeného dodávateľa so skúsenosťami. Dôkladne preskúmajte možnosti, porovnajte si ponuky rôznych dodávateľov, prečítajte si recenzie alebo sa opýtajte známych. Investícia do kvality môže byť vyššia, no je rozhodne logickým riešením, ktoré vám ušetrí množstvo financií a energie v budúcnosti.

Ak teda máte vo firme kamerový systém, udržiavajte ho v perfektnom stave a optimalizujte jeho výkon. Stopercentná funkčnosť je kľúčová pri prevencii krádeží a vandalizmu. Pravidelne vyhodnocujte infraštruktúru a v prípade potreby ju aktualizujte. Kľúčom je aj správne umiestnenie kamier a osvetlenie monitorovaných priestorov. Venujte čas správe a údržbe úložiska dát a pravidelne aktualizujte softvér. Zabezpečte sieť, používajte silné heslá, pozerajte sa po nových technológiách pre zlepšenie systému a vyberte si spoľahlivého dodávateľa. Vyskúšajte naše tipy a využite potenciál vášho firemného bezpečnostného kamerového systému na maximum.

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk