Najvyššie modelové rady analytických kamier

Kamerové systémy 21. storočia už zďaleka nie sú len o vzdialenom sledovaní živého pohľadu prostredníctvom mobilného telefónu alebo prehrávaní zaznamenaného videa. Kamerové systémy sa stali neodmysliteľným pomocníkom v každodennom živote najmä z hľadiska analytických algoritmov, ktoré sú v nich zakomponované. Dá sa konštatovať, že skutočnosť, že kamery a nahrávacie zariadenia dokážu rozpoznávať objekty v scéne – teda či sa jedná o pohybujúce sa osoby alebo vozidlá, je už úplným štandardom. Tie pokročilejšie umožňujú v prípade vozidiel ešte odoslať informáciu o ŠPZ a následne vykonať nejakú akciu, ale to ani zďaleka nie je všetko.

V portfóliu našej spoločnosti nájde zákazník najvyššie modelové rady analytických kamier značiek Avigilon a Dahua, ktoré okrem tradičného rozpoznania objektov podľa zaužívaného filtra osoba / vozidlo dokážu pracovať aj s metadátami o týchto zariadeniach.

V praxi to znamená, že operátori kamerových systémov nie sú viazaní len na vyhľadávanie udalostí podľa parametra výskytu osoby alebo vozidla, ale aj podľa jednoznačného identifikačného znaku.

Napríklad v obchodnom centre môže systém ponúknuť adekvátny výsledok podľa zadaných kritérií: osoba v strednom veku, mužského pohlavia, v hornej časti oblečená do bielej farby, v spodnej časti oblečená do tmavej farby a s fúzmi, prípadne okuliarmi na tvári. Všetky ostatné osoby budú v tomto prípade automaticky ignorované.

V uliciach miest, v rámci mestských kamerových systémov, je možne rovnakú schému aplikovať aj na motorové vozidlá, čo je v praxi veľmi efektívne, nakoľko nie je nutné vyslovene poznať evidenčné číslo vozidla. V prípade autonehody alebo podobnej situácie stačí na identifikáciu a dohľadanie incidentu operátorom len niektorá z informácií – o farbe, veľkosti a type karosérie, prípadne o výrobcovi vozidla. Systém napokon vyhodnotí tie záznamy, ktoré zadaným kritériám odpovedajú, a užívateľovi poskytne veľmi presný výsledok.

Ak Vás daná technológia oslovila a chcete si ju vyskúšať na Vašej inštalácii, neváhajte sa obrátiť na našu spoločnosť.

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk