Satel GPRS-A univerzálny monitorovací modul

Extrémne populárnym prvkom sa v posledných mesiacoch stal univerzálny monitorovací modul od Poľského výrobcu zabezpečovacích systémov Satel.

Na prvý pohľad malé, nič nehovoriace a nenápadné zariadenie však po vložení SIM karty ponúka extrémne veľký potenciál a využitie snáď na každej inštalácii s ľubovoľným typom bezpečnostného systému, prípadne so systémom domácej automatizácie… a to všetko za výbornú obstarávaciu cenu.

Satel GPRS-A je univerzálny komunikačný modul, ktorý prostredníctvom GPRS a mobilnej siete dokáže svojmu používateľovi odovzdať informáciu o aktuálnom stave pripojenej inštalácie. Celkovo modul obsahuje až 8 vstupov, prostredníctvom ktorých dokáže oznamovať vzniknuté ľubovoľné udalosti, rovnako však obsahuje aj 4 výstupy, ktoré môžu byť užívateľsky diaľkovo ovládané prostredníctvom SMS/CLIP alebo PUSH akcií.

https://www.youtube.com/watch?v=0CYrjookw0o&ab_channel=SATELsp.zo.o.

Stáva sa teda skvelou alternatívou pre staré zabezpečovacie systémy, ktoré nemali možnosť odoslať SMS v prípade poplachu a volali len prostredníctvom pevnej linky, prípadne nemali možnosť byť konfigurovateľné na diaľku prostredníctvom smartfónu. Rovnako je skvelým doplnkom napríklad pre kamerové systémy, kedy v prípade poplachu alebo ľubovoľnej detekcie dokáže na diaľku upozorniť používateľa na vopred nastavené telefónne číslo prostredníctvom tradičného GSM/GPRS spôsobu (mimo základnú CCTV aplikáciu, ktorá komunikuje prostredníctvom internetu).

Samostatnou kategóriou využitia modulu je v tomto prípade aj IoT a domáca automatizácia. Modul GPRS-A umožňuje v základe pripojiť až 8 digitálnych detektorov teploty, prípadne môže byť prostredníctvom mobilného telefónu užívateľa využitý aj na otváranie elektrickej vstupnej brány s pohonom, na zapínanie a vypínanie svetla v miestnostiach, na zapínanie a vypínanie rôznych elektrických okruhov, prípadne na ovládanie kotlov, kúrenia, elektronických žalúzií a veľkého množstva moderných periférií, ktoré fungujú v relé logike alebo v logike alarmových vstupov a výstupov.

K modulu je možné sa pripojiť prostredníctvom aplikácie GX Control a rovnako je užívateľsky možné verifikovať výšku aktuálneho kreditu na vloženej SIM karte, čo svojmu užívateľovi do značnej miery uľahčuje kontrolu a prácu s ním.

V prípade, že Vás modul GPRS-A zaujal a chcete si ho vyskúšať alebo chcete aktualizovať Váš existujúci systém prostredníctvom tohto zariadenia, neváhajte sa na nás obrátiť.

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk