Sú systémy prevencie zdravia spoľahlivé ?

Túto otázku si kladie pravdepodobne každý, kto sa zaujíma o výkonnosť a spoľahlivosť rôznych systémov. V dnešnom blogu vám prinášame pohľad a priblíženie na funkčnosť systémov, ktoré pomáhajú zamestnávateľom zvyšovať prevenciu zdravia na pracovisku.
Prečítajte si rozhovor s Miroslavom Pěčkom – riaditeľom spoločnosti AMS Com.

Ako hodnotíte spoľahlivosť týchto systémov?

Ako spoločnosť spolupracujeme s výrobcami, ktorí sa podieľali už počas začiatku pandémie na prevencií a kontrole ochorenia COVID-19 v Ázii. Zapojili sa do globálneho úsilia v boji proti vírusu s cieľom minimalizovať jeho vplyv na ľudstvo. Aj vďaka tomu môžeme zákazníkom na Slovensku ponúknuť aktuálne najlepšie riešenia, ktoré sú dostupné v celosvetovom meradle. Riešenia, ktoré ponúkame boli preverené v najťažšie zasiahnutých oblastiach na tisíckach miest, vrátane dopravných uzlov, komerčných komplexov, bánk a ďalších objektov. Čiže na základe skúseností môžem povedať, že systémy, ktoré ponúkame sú spoľahlivé.

Sú systémy efektívne, ak chceme zmerať niekoľko stoviek zamestnancov?

Áno, vďaka systémom dokážeme zvládnuť zmerať až tisícky osôb. Predstave si, že chcete zmerať teplotu napríklad 5 000 ľudom. Pri použití ručného teplomeru vám to bude trvať asi 4,5 hodiny. Ak sa rozhodnete použiť termálne riešenie, ktoré meria 3 osoby za sekundu, potrvá to iba 30 minút. Inak povedané, dá sa merať priebežne vstup vyššieho počtu ľudí do miestnosti alebo objektu vo veľmi krátkom čase.

Predsa len, sú to systémy. Ukazujú reálne čísla ?

Systémy, s ktorými pracujeme v AMS Com dnes dokážu merať teplotu s vysokou presnosťou ± 0,3°C. Dajú sa dokonca využiť v úzkych priestoroch, v hoteloch, reštauráciách, ale aj na letiskách, v nemocniciach, nákupných centrách . Dokážu detekovať rúško alebo upozorniť na jeho neprítomnosť, stretnete sa aj s možnosťou eskalácie hlásenia (alarmu) a zásahu zo strany obsluhy (dohľadu).

Je podľa Vás dobré investovať do systémov prevencie zdravia?

Z mojej strany Vám odpoviem: „áno“. Pretože zamestnávateľ týmto spôsobom dokáže znižovať riziko uzatvorenia prevádzky, znižuje riziko ochorenia personálu v každej situácií, výpadku pracovnej sily, znižuje riziko pokuty za nedodržiavanie opatrení, predchádzanie odstávkam výroby či práce a zrýchľuje sa vstup do prevádzky pri nástupe na smeny, čo je podľa mňa veľká výhoda.
Systém taktiež poskytuje aktuálny prehľad situácie, štatistiky počtu pracovníkov v nastúpenej smene, reporty a analýzu dát. Firmy vedia ako často sú ich zamestnanci chorí, vedia plánovať výrobu, riešia prevenciu aj pred bežnými chorobami ako chrípka a podobne. Náročnú prácu, dokážu systémy vyriešiť v priebehu niekoľkých minút.

Spoločnosť AMS Com, ponúka mnoho ďalších riešení, ktoré prispôsobuje svojim zákazníkom na mieru. Presne podľa toho, čo potrebujú.

V prípade záujmu o kamerové, zabezpečovacie systémy, elektronické požiarne systémy, štruktúrované kabeláže navštívte stránku ams.sk a dozviete sa viac.

Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk

Článok bol zverejnený v upravenej forme v týždenníku .týždeň