UHF prístupový systém do areálu

Potrebujete spoľahlivo monitorovať vstup do areálu cez rampu alebo bránu? Hľadáte riešenie, ktoré umožní vstup do vašej firmy iba autorizovaným ľuďom a vozidlám? Perfektným riešením týchto potrieb je UHF prístupový systém do areálu. O čo ide, aké výhody ponúka a prečo by ste ho mali využívať aj vy?

Bezpečnosť je prvoradá ako v podnikateľskom prostredí, tak aj v tom súkromnom. Ľudia, ale aj majetok, musia byť v súčasnosti spoľahlivo ochraňovaní. Existuje množstvo možností, ako takúto bezpečnosť zvýšiť. UHF prístupový systém do areálu je jednou z nich. Poďme sa naň pozrieť podrobnejšie.

Čo je UHF prístupový systém do areálu?

Čo teda UHF prístupový systém je? UHF (Ultra High Frequency – ultra vysoká frekvencia) je prístupový systém do areálu, ktorý je technologicky navrhnutý na zabezpečenie prístupových bodov do určitého obvodu. Používa sa pri podnikových budovách, továrňach, parkoviskách, verejných budovách a všade tam, kde je potrebné so stopercentnou spoľahlivosťou monitorovať vstup vozidiel cez rampu alebo bránu.

UHF čítačky využívajú ultra vysoké rádiové frekvencie, čo umožňuje účinnú komunikáciu medzi prístupovými zariadeniami a samotným systémom aj na diaľku.

A ako takýto systém funguje? Vo vašom areáli sú nainštalované čítačky a antény, ktoré sú schopné komunikovať s prístupnými zariadeniami (karty, tagy, identifikátory). Tie zväčša obsahujú RFID čipy, ktoré umožňujú bezkontaktnú identifikáciu a ktoré čítačky dokážu prečítať.

Administrátori môžu nastavovať pravidlá a parametre prístupu pre rôznych užívateľov. Týmto spôsobom môžu určiť, kto má prístup do konkrétnych častí areálu a kedy. Všetky údaje o prístupe sú zhromažďované a spracovávané v centrálnom systéme. Tento systém môže byť umiestnený na mieste alebo v cloude a umožňuje administrátorom sledovať a riadiť prístup do areálu.

Výhody UHF pre vaše podnikanie

UHF prístupový systém do areálu ponúka niekoľko nesporných výhod.

Jeho najväčšia výhoda je jeho adresnosť, a to nielen na vozidlo, ale aj na konkrétneho vodiča. Ten napríklad nemusí používať len jedno vozidlo, ale rovno viacero. Mnoho firiem pridelí jednému vodičovi viac vozidiel a vďaka UHF systému má obsluha dokonalý prehľad nad tým, kto konkrétne vozidlo používa.

Zaiste oceníte aj to, že tento prístupový systém funguje spoľahlivo aj v nepriaznivom počasí, akým je hustý dážď alebo sneh, a na rozdiel od konvenčného kamerového systému LPR/EČV správne vyhodnotí a zaeviduje vodiča či vozidlo podľa tagu (čipovej karty). Ten môže byť umiestnený voľne vo vozidle, prípadne namontovaný do vozidla.

Prístupový systém UHF sa používa aj pre parkovanie rezidentov, ktorí vďaka nemu nemusia prikladať prístupovú kartu k čítačke. Systém ich totižto pohodlne načíta už pri príjazde k rampe alebo bráne, nakoľko čítačka dokáže identifikovať tag aj na vzdialenosť 20 metrov.

No a ako sme už spomínali, systém dokáže ukladať záznamy o prístupe a aktivite v areáli. Tieto záznamy môžu byť použité na analyzovanie a monitorovanie. UHF prístupové systémy sú navyše navrhnuté s dôrazom na bezpečnosť. Na zabezpečenie komunikácie medzi prístupovými zariadeniami a centrálnym systémom sa používa kódovanie a šifrovanie.

Záver

Ako sme videli, UHF prístupový systém do areálu je skvelou možnosťou, ako získať dokonalý prehľad nad tým, kto môže a kto nemôže vstúpiť do vašej firmy alebo rezidenčného objektu. Toto riešenie ponúka efektivitu a jednoduchosť, ktorá vám ušetrí množstvo času a ktorá vás môže ochrániť aj pred nákladmi spojenými s neoprávneným vstupov a vandalizmom. Veríme, že UHF systém môže byť skvelým riešením aj pre vašu firmu.