Viete na čo slúžia CCTV Videosteny?

V prípade veľkého počtu kamier, ktoré majú byť zobrazované v zázemí policajných staníc, súkromných bezpečnostných služieb alebo obchodných centier, je výber správnej technológie spracovania obrazu kľúčovým parametrom. Aj ten najlepší analytický kamerový systém môže stratiť svoj zmysel, ak operátor na malej obrazovke monitora prehliadne alarmovú notifikáciu, resp. ho prezeranie veľkého počtu kamier v rámci malej uhlopriečky monitora stojí veľa energie.
Z tohto dôvodu sa v rámci CCTV segmentu využívajú tzv. monitorovacie steny, kedy je operátor schopný kontrolovať väčší počet kamier na niekoľkých obrazovkách. Ako to však už v praxi býva, nie vždy je to len o veľkom počte obrazoviek, ale predovšetkým o užívateľskom komforte operátora a o tom bude dnešný článok.

V prípade väčšieho počtu monitorov je základom, aby systém mohol byť ovládaný z jedného miesta – prostredníctvom napr. jednej náhľadovej obrazovky a jednej myšky a klávesnice. Predovšetkým tie systémy, ktoré nie sú stavané pre prácu s veľkým počtom kamier, toto neumožňujú a v realite to vyzerá tak, že operátor má ku každej obrazovke alebo v lepšom prípade ku každej skupine obrazoviek samostatnú myšku a klávesnicu. Ich pracovisko a stôl potom bežne obsahuje niekoľko kusov ovládacích prvkov, ktoré je nevyhnutné počas pracovnej zmeny meniť, striedať a aj v prípade naozaj veľkých profesionálov je táto skutočnosť po niekoľkých hodinách práce veľký problém. Naši zamestnanci Vám pomôžu toto optimalizovať a postavia štruktúru systému buď na platforme Avigilon alebo Dahua.
Rýchly kontakt:


Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk