5 príkladov využitia OFF Grid kamery vo vašej firme

Mnohí majitelia firiem majú pocit, že na niektoré miesta bezpečnostné systémy jednoducho nestačia. Nemôžu byť ďalej od pravdy. Aj tie najodľahlejšie miesta s nespoľahlivou sieťou je možné zabezpečiť. Riešením sú OFF Grid kamery.

OFF Grid kamery nevyžadujú pripojenie do elektrickej siete a nepotrebujú ani žiadnu kabeláž na prenos dát. Môžu sa tak stať chýbajúcim článkom bezpečnosti vo vašej firme a perfektne doplniť ostatné systémy, akými sú napríklad vnútorný a vonkajší kamerový systém s nahrávaním CCTV, EPS – Elektronická požiarna signalizácia, systém kontroly vstupu SKV či HSP – Hlasová signalizácia požiaru.

OFF Grid kamery môžete vo svojej firme využiť viacerými spôsobmi. My vám prinášame 5 najčastejších.

1. Vzdialené objekty vo firme

Pokiaľ sa vaša firma rozprestiera na obrovskom priestore, môže byť náročné zachytiť každý jeden kút. Vzdialené objekty môžu mať problémy s dodávkou elektriny, prípadne môže byť ťažké alebo ekonomicky nevýhodné napojiť ich do súčasnej siete.

Práve vtedy prichádzajú na rad OFF Grid kamery, ktoré nevyžadujú pripojenie do elektrickej siete a nepotrebujú ani štruktúrovanú kabeláž na prenos informácií, ako tomu môže byť pri iných systémoch.

2. Vzdialené lokality

Nabíjanie OFF Grid kamier prebieha cez solárne panely a obsahujú aj batériu, SIM kartu na prenos informácií a SD kartu na ukladanie dát. Aj vďaka týmto súčastiam môžete umiestniť tieto kamery do tých najvzdialenejších lokalít a monitorovať v nich dianie.

Stačí spoľahlivý prístup k slnečným lúčom. Toto riešenie často využívajú stavebné firmy, ktoré chcú mať svoje stavenisko monitorované aj bez implementácie kamerových systémov závislých na infraštruktúre.

3. Miesta s častými výpadkami

Nespoľahlivosť elektrickej siete môže viesť k zhoršeniu bezpečnosti vo vašej firme a jej okolí. Ak ste teda miesta s častými výpadkami identifikovali a rozmýšľate, ako ich zabezpečiť aj počas zlyhania siete, odpoveďou sú znova OFF Grid kamery.

Tie prichádzajú nielen s batériami, ktoré im zabezpečia až 48-hodinovú prevádzku, ale aj spomínanými solárnymi panelmi, ktoré sa postarajú o ich dobitie. Práve ich absolútna nezávislosť od dodávky elektrickej energie je jednou z ich najväčších výhod.

Svoj účel splnia aj na miestach, kde sú nepriaznivé poveternostné podmienky a aj kvôli nim nastávajú výpadky. Búrky, silný vietor, sneženie – toto všetko sú faktory, ktoré sieť destabilizujú. S OFF Grid kamerami však nenastane žiadny problém.

4. Outdoorové eventy

Pokiaľ je účelom vášho podnikania organizácia eventov, aj tu majú OFF Grid kamery svoje miesto. Aj vďaka ich skvelej prenosnosti a rýchlej, jednoduchej inštalácii dokážu spoľahlivo zachytiť dianie na outdoorových eventoch. Opäť bez nutnej inštalácie elektrickej siete alebo prístupnosti k WiFi.

5. Príroda

Tým sme sa dostali k prírode. OFF Grid kamery sa vo veľkom používajú práve na prírodných miestach. Sú skvelým riešením k monitorovaniu divej zveri, ochrane pred pytliactvom či monitorovaniu hraníc. Takisto pomáhajú sledovať stav a zmeny v životnom prostredí, prípadne ponúkajú prehľad nad prírodnými katastrofami, napríklad požiarmi a záplavami.

Záver

To bolo len niekoľko príkladov možného využitia OFF Grid kamier vo vašej firme. Často sa využívajú aj na parkoviskách, vo verejnej doprave, v poľnohospodárstve alebo aj v obchodoch či napríklad v prípadoch ochrany majetku na diaľku a jeho monitorovania. Veríme, že toto riešenie môže byť vhodným aj pre váš druh podnikania. Investujte do OFF Grid kamerového systému a doplňte posledný kúsok skladačky do stopercentnej ochrany majetku, zdravia a životov.