OFF grid kamery – flexibilné riešenie pre váš biznis | AMS.sk

Máte v objektoch svojej firmy implementované bezpečnostné systémy k ochrane zamestnancov, zákazníkov a majetku? Ak nie, nad ich inštaláciou by ste mali čo najrýchlejšie popremýšľať.

Súčasťou bezpečnostného systému vašej firmy môžu byť aj OFF grid kamery. Medzi ostatné patria napríklad vnútorný a vonkajší kamerový systém s nahrávaním CCTV alebo EPS – Elektronická požiarna signalizácia.

Čo sú to OFF grid kamery a aké výhody ponúkajú? Na to sa pozrieme v tomto článku.

Čo sú to OFF grid kamery?

OFF grid kamery sú špeciálnym druhom kamier, ktorý nevyžaduje pripojenie do elektrickej siete. Takisto nie sú pripojené žiadnou kabelážou pre prenos dát. Nepotrebujú teda, ako iné kamerové systémy, žiadne káblové pripojenie, a tak sa ich štruktúrovaná kabeláž, napájanie cez Ethenet (PoE), ale ani pripojenie do 230V netýkajú.

Možno sa teda pýtate, kde berú tieto kamery energiu. Odpoveď je jednoduchá – integrované batérie a solárne panely. Tieto sú súčasťou OFF grid kamerových systémov. Batéria vydrží bežať až 48 hodín a v prípade potreby dobitia nastupujú solárne panely, ktoré využívajú slnečnú energiu. Na dobitie týchto kamier teda plne postačia slnečné lúče. To oceníte najmä na miestach kde nie je možné alebo finančne výhodné vybudovanie konvenčnej elektrickej siete.

Súčasťou OFF grid kamery je aj modul pre SIM kartu, pomocou ktorej sa cez mobilnú sieť prenášajú dáta k užívateľovi. Záznam sa spravidla ukladá do SD karty, ktorá môže mať kapacitu až 256 GB, čo zodpovedá približne 14 celým dňom záznamu.

Aké výhody OFF grid kamery ponúkajú?

OFF grid kamery sú už na prvý pohľad skvelým riešením pre firmy. Možno aj vy máte vo svojich objektoch alebo mimo nich miesta, ktoré sa jednoducho nedajú efektívne obsiahnuť klasickým kamerovým systémom. A vtedy prichádzajú na rad OFF grid kamery. Aké sú teda ich výhody a prečo môžu byť skvelou voľbou aj pre váš biznis?

NEZÁVISLOSŤ NA INFRAŠTRUKTÚRE

Ako sme už spomínali, OFF grid kamery sú nezávislé na konvenčnej infraštruktúre. Nie je potrebné ich pripojenie do elektrickej siete a nevyžadujú klasickú kabeláž. To oceníte napríklad pri rozľahlých areáloch či pri monitoringu na vzdialených objektoch.

MOBILITA A INŠTALÁCIA

Aj vďaka tejto nezávislosti je ich inštalácia jednoduchá, kamery sú ľahko prenosné a mobilné. Ide teda o rýchle riešenie prakticky bez starostí. Vždy však dbajte na správnu montáž a pokojne ju nechajte na profesionálov.

OCHRANA PRED VÝPADKOM SIETE

V prípade výpadku siete sa nemusíte obávať toho, že by vaša firma ostala bez ochrany. OFF grid systémy sú nezávislé od dodávky elektriky, preto ponúkajú spoľahlivosť bez výpadkov.

EKOLOGICKÉ RIEŠENIE

No a v neposlednom rade môžeme OFF grid kamery označiť za ekologickejšie riešenie. Používanie slnečnej energie znižuje uhlíkovú stopu, čo môže byť pre vaše podnikanie dôležité.

Záver

Pokiaľ ste sa teda v našom článku našli a myslíte si, že OFF grid kamery môžu poskytnúť bezpečnosť aj objektom vašej firmy, smelo do toho. Tieto systémy ponúkajú spoľahlivosť, flexibilitu a dokážu zachytiť aj tie priestory, ktorých snímanie konvenčnými systémami by mohlo byť náročné alebo nerentabilné.

Vždy investujte do kvalitných výrobcov a inštaláciu systému vložte do rúk profesionálom. OFF grid kamery potom budú dlhodobým riešením, ktoré bude v konečnom dôsledku chrániť vás, vašich zamestnancov, zákazníkov, strojový a vozový park a celý objekt vašej firmy.

Rýchly kontakt:

Tel: +421 2 3545 5530

Mail: predaj@ams.sk