Osobné online kamery pre zaznamenávanie výkonu práce

Bezpečnostné systémy pre firmy, najmä tie kamerové, sú v dnešnej dobe dostupné každému. Často ide o jednoduché riešenie, ktoré vyžaduje iba nájdenie spoľahlivého dodávateľa. Čo však v prípadoch, kedy potrebujete získať kamerový záznam aj v teréne?

Zatiaľ čo pre nehybné objekty a firmy sú tu systémy, ako napríklad vonkajší kamerový systém s nahrávaním CCTV, EPS – Elektronická požiarna signalizácia alebo SKV – Systém kontroly vstupu, na výjazde sú nevyhnutné iné riešenia. A osobné online kamery poskytnú všetky výhody kamier prakticky kdekoľvek. O čo ide a pre koho sú vhodné? O tom je náš článok.

Čo sú osobné online kamery?

Poďme si najprv povedať, čo sú osobné kamery. V podstate ide o prenosné kamery, ktoré dokážu zachytávať a prenášať záznam aj na diaľku, bez káblov, pripojenia do elektrickej siete a prakticky odkiaľkoľvek.

Osobné kamery sú určené najmä na záznam videa pri výkone práce príslušníkov polície, vojakov, hasičov, záchranárov, SBS či iných podobných zložiek.

V ponuke AMS Com máme napríklad zariadenie firmy DAHUA. Príslušník ma pri sebe hlavnú mobilnú jednotku a kameru.

Mobilná jednotka od Dauhua je prenosný mobilný terminál s ergonomickým dizajnom, vysielajúci dáta pomocou 4G alebo Wi-Fi siete.

Hlavná mobilná jednotka je pripojená na kameru. V ponuke Dahua je model kamery s montážou na výstroj alebo model s montážou na helmu.

Tieto zariadenia zachytávajú video a audio a záznam ukladajú na SD kartu mobilného zariadenia. Operátori a iní zainteresovaní pracovníci môžu v prípade potreby získať aj online prístup, vďaka ktorému môžu sledovať dianie v reálnom čase.

Záznam aj na neprístupných miestach

Osobné online kamery sú tak priam ideálnym riešením pre zásahy v teréne. Poskytujú dôležité a nevyvrátiteľné dôkazy o ich priebehoch a chránia nielen účastníka zásahu, ale vďaka analýze získaných dát môžu viesť aj k zlepšeniu procesov. Poskytujú tak neoceniteľný pohľad do centra diania počas výkonu služby a pracovného výkonu, ale poskytujú aj záznam pre neskoršie využitie.

Ide teda o špecifickú, avšak veľmi spoľahlivú voľbu. Aj preto sa osobné online kamery tešia rastúcej popularite a začínajú sa dostávať aj do takých odvetví, ako sú verejná ochrana, energetika, preprava a podobne. Svoje miesto majú jednoducho všade, kde klasické systémy nie sú dostupné a kde je potrebná flexibilita, dynamika a prenosnosť bez straty kvality.

Online aj offline riešenie

Možno však z nejakého dôvodu nebudete potrebovať online pripojenie. Riešenie sa pre vás nájde aj v tomto prípade.

Existujú aj offline osobné kamery, ktoré fungujú na podobnom princípe, avšak nie je možné záznam prenášať online. Slúžia teda na zachytávanie zásahu alebo pracovného výkonu a vďaka jeho uloženiu sa k nemu môžete kedykoľvek vrátiť. Záznam taktiež môžete analyzovať, nájsť chyby, ktoré príslušníci počas zásahu vykonali a zefektívniť tak činnosti v budúcnosti.

Záver

Každé riešenie má svoje využitie. Kam nedosiahnu klasické kamerové systémy, tam prichádzajú na rad osobné online kamery. Vďaka nim sa tak môžete pozrieť za oponu, priamo do centra diania a získať unikátne zábery z pracovného výkonu pracovníkov v teréne, zo zásahu polície, vojakov, záchranárov či hasičov. Takýto záznam môžu potom dispečeri a iní pracovníci nielen sledovať online v reálnom čase, môžete ho aj použiť na analýzu procesov počas zásahu, výkonu a na ich vylepšenie.

Osobné online kamery sú teda špecifickou voľbou, ktorú však niektoré odvetvia zaiste ocenia. Sústreďte sa na kvalitných výrobcov a dodávateľov tak, aby vám takéto kamery spoľahlivo slúžili.